Woodstock - zabezpieczenie medyczne imprezy

 

 

 

Przełom lipca i sierpnia był dla nas- Ratowników Koszalińskiego Sztabu Ratownictwa- pracowity. 31 lipca rano wyjechaliśmy bowiem do Kostrzyna nad Odrą by tam, wraz z innymi ratownikami z całej Polski czuwać nad bezpieczeństwem uczestników XVIII Przystanku Woodstock.

Nasi ratownicy stworzyli trzy zespoły wyjazdowe , które zabezpieczały miasto Kostrzyn, pole Woodstock’owe oraz wspierali Pogotowie Ratunkowe przez całą dobę od 1 do 5 sierpnia .

 

Z medycznego punktu widzenia impreza ta przebiegała spokojniej niż w latach poprzednich, co nie oznaczało jednak, że ratownicy mieli mało pracy na dyżurach. Zarówno z miasta, jak i z pola co rusz przyjeżdżały karetki z poszkodowanymi. Wiele urazów było wynikiem nieuwagi podczas skakania i tańczenia pod sceną- złamane nogi, skręcone stawy skokowe czy rany głowy. Stłuczone kręgosłupy i żebra to głównie wyniki „fali” złożonej z tłumu po której „płynęli” woodstockowicze.

 

W ciepłe dni pragnąc ochłody uczestnicy festiwalu przychodzili odpocząć i popluskać się w Warcie lub Odrze. Niebezpieczne zabawy czy skoki do wody kończyły się przyjazdem karetki czy śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

Dziękujemy organizatorom: NZOZ Nowy Szpital oraz Miasto Kostrzyn za zaproszenie i mamy nadzieję, że za rok znów się spotkamy by wspólnie uczestniczyć w zabezpieczeniu medycznym XIX Przystanku Woodstock .

Odsłony: 7162